Аграрний комітет підтримав законопроект для вирішення проблем на ринку с/г техніки

Аграрний комітет підтримав законопроект для вирішення проблем на ринку с/г техніки

Законопроект №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу» має вирішити ряд проблемних питань на ринку с/г техніки щодо затвердження типу і отримання відповідного сертифікату для тракторів та інших типів техніки.

В рамках підготовлених змін до другого читання законопроекту, вирішуються не тільки проблеми, які виникли влітку минулого року з процедурою затвердження типу та роботою відповідних органів, які її здійснювали, а й створюється законодавча основа для подальшого оновлення нормативної бази в сфері технічного регулювання в АПК.

Законодавчо закріплюються поняття «органи затвердження», «технічні служби», вирішується питання щодо повноважень Мінагрополітики в сфері технічного регулювання, визначаються основні вимоги до органів затвердження, їх функції та обов’язки.

«Підготовлений робочою групою та підкомітетом проект Закону до другого читання не просто вирішує поточну проблему з призначенням органів затвердження, а фактично створює законодавчий фундамент для подальшого оновлення технічних регламентів, процедури затвердження типу для тракторів і окремих видів техніки», - зазначає заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.

Окрім цього, цим законопроектом на законодавчому рівні закріплюється можливість дилерів с/г техніки здійснювати відомчу реєстрації нової техніки, яку вони реалізують аграріям.

«Дана ініціатива вже неодноразово пропонувалась УКАБ і її реалізації дозволить офіційним дилерам здійснювати відомчу реєстрації с/г техніки під час продажу її аграріям. По суті, придбавши новий трактор у дилера, аграрій не повинен буде їхати в управління Держпродспоживслужби, а зможе прямо на місці поставити трактор на облік. Окрім цього, Держпродспоживслужба матиме змогу направити додаткові ресурси на моніторинг і контроль ситуації з б/в технікою, самоскладами. Після законодавчого закріплення положень ініціативи, ще будуть необхідні певні зміни на рівні Постанов Уряду, проте загалом очікувані нововведення слугуватимуть позитивним сигналом для роботи ринку техніки», - додає Олег Нестеров.